úterý 21. ledna 2014

Co skutečně chceme od svýho těla?!

Ahoj!

Musim říct, že mi to trvalo hodně dlouho, než jsem si uvědomila a uspořádala si v tý svý kebuly, co vlastně chci, nemyslim od budoucího zaměstnání, od svýho přítele nebo od kohokoliv jinýho, ale co vlastně chci po svým TĚLU a po SOBĚ...
Když jsem byla mladší, asi tak okolo 13-15, tak jsem neustále držela nějáký diety, denně jezdila na kole, běhala, skákala přes švihadlo, ale jelikož jsem byla trdlo, tak jídelníček nebyl nic moc (myslela jsem si, že praženým musli zpasim svět a poslední večeří nejdýl v 5odpoledne taktéž...), prostě jsem toužila být hubená, skinny, pche!

Pak nastalo období, kdy jsem chtěla být hubená taky, ale to už jsem změnila taktiku nasadila jsem fitko a aerobik, ale i tak ta postava nevypadala, tak jak jsem chtěla, neměla jsem tu takzvanou thights gap, ani ruce jako párátka a žebra mi taky nebyli vidět a já to tak chtěla!... bejt křehká, krásná holka...(teď nad tím kroutim hlavou, kosti nejsou moc sexy :D).


No, idon´t!

S nástupem na vejšku se to změnilo, nevim jestli k lepšímu, asi ne...začala jsem počítat S, B, T a vytvořila si redukční jídelníček asi tak na 5000KJ (1200Kcal)...(teď se tomu musim fakt smát) a do toho jsem chodila běhat, posilovala, chodila x kilometrů denně pěšky, jo výsledky se dostavily...přišla jsem o prsa, takže z velikosti D se stalo tak B, neměla jsem žádnej zadek, ale moje kejtičky mi prostě zůstaly...To trvalo asi rok.

No a abych se dostala k tomu hlavnímu, postupem času jsem začala cvičit s Jillian Michaels, cvičila HIIT formou běhu (sprinty a volnější běh) a jak jsem tak googlovala, tak jsem narazila na několik blogů, díky kterejm jsem si uvědomila, jo takhle to asi fakt nejde! Už nechci bejt super skinny girl, chci mít pevnou, vysportovanou postavu i když moje váha nebude 50kg, ale teřba 54kg a že chci být hlavně zdravá!
Začala jsem si psát s Haanulí a radit se s ní, jak navýšit jídelníček a změnit ten přístup ke svýmu tělu a přestat ho mučit jen příjmem, kterej nepokrýval ani bazální metabolizmus...Trvalo to dlouho, asi jsem to ještě ten hlas úplně neporazila, ale už mám jasno, nechci bejt hubená a unavená, chci bejt zdravá, mít energii a svaly! A abych je mohla mít, tak musim i jíst a ne se trápit tim, že mi kručí v žaludku...Přidala jsem tedy na porcích, zařadila i zdravý tuky, který jsem předtím vynechávala v jakýkoliv podobě a změnila typ cvičení. Momentálně se věnuju P90X, P90X2 a nějáký to cvičení z XDaily Hit, ale o tom až příště :)Hahááá, bylo to dlouhý, tak jestli jste se dostali až sem, jste borci! :D
A co vy? Byli jste na tom podobně?Okomentovat